Road

2011 Trofeo Alfredo Binda results

Trofeo Alfredo Binda 1. Emma Pooley (Gbr), Garmin-Cervélo, 3:08:17 2. Emma Johansson (Swe), Team Hitec Products Uck, at 1:32 3. Annemiek Van Vleuten (Ned), Netherlands, at 1:32 4. Martine Bras (Ned), Dolmans Landscaping, at 1:32 5. Shelley Olds (USA), Diadora Pasta Zara, at 1:32

Trofeo Alfredo Binda

  • 1. Emma Pooley (Gbr), Garmin-Cervélo, 3:08:17
  • 2. Emma Johansson (Swe), Team Hitec Products Uck, at 1:32
  • 3. Annemiek Van Vleuten (Ned), Netherlands, at 1:32
  • 4. Martine Bras (Ned), Dolmans Landscaping, at 1:32
  • 5. Shelley Olds (USA), Diadora Pasta Zara, at 1:32
  • 6. Chantal Blaak (Ned), AA Drink-Leontien.Nl, at 1:32
  • 7. Judith Arndt (Ger), HTC-Columbia, at 1:32
  • 8. Grace Verbeke (Bel), Belgium, at 1:33
  • 9. Pauline Ferrand Prevot (Fra), France, at 1:33
  • 10. Lucinda Brand (Ned), AA Drink-Leontien.Nl, at 1:33
  • 11. Christel Ferrier-Bruneau (Fra), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 1:33
  • 12. Elena Berlato (Ita), Top Girls Fassa Bortolo Raxy Line, at 1:33
  • 13. Tatiana Antoshina (Rus), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 1:33
  • 14. Noortje Tabak (Ned), Netherlands, at 1:33
  • 15. Aude Biannic (Fra), France, at 1:33
  • 16. Olga Zabelinskaya (Rus), Diadora Pasta Zara, at 1:33
  • 17. Polona Batagelj (Slo), Bizkaia-Durango-Champion System, at 1:33
  • 18. Loes Gunnewijk (Ned), Netherlands, at 1:33
  • 19. Tatiana Guderzo (Ita), SC Mcipollini Giambenini. at 1:33
  • 20. Ruth Corset (Aus), Australia, at 1:33
  • 21. Sharon Laws (Gbr), Garmin-Cervélo, at 1:33
  • 22. Noemi Cantele (Ita), Garmin-Cervélo, at 1:52
  • 23. Evelyn Stevens (USA), HTC-Columbia, at 1:52
  • 24. Natalia Boyarskaya (Rus), Russia, at 2:08
  • 25. Elisa Longo Borghini (Ita), Top Girls Fassa Bortolo Raxy Line, at 3:20
  • 26. Irina Molicheva (Rus), Russia, at 4:10
  • 27. Anna Fischer (Ger), Abus Nutrixxion, at 4:52
  • 28. Tetyana Riabchenko (Ukr), Colavita Forno D’Asolo, at 8:51
  • 29. Irene Van Den Broek (Ned), AA Drink-Leontien.Nl, at 8:51
  • 30. Bridie O’donnell (Aus), Top Girls Fassa Bortolo Raxy Line, at 9:43
  • 31. Oksana Kashchishina (Ukr), S.C. Michela Fanini Record Rox, at 11:10
  • 32. Eleonora Patuzzo (Ita), Diadora Pasta Zara, at 11:10
  • 33. Svetlana Bubnenkova (Rus), Russia, at 11:30
  • 34. Andrea Bosman (Ned), Netherlands, at 11:30
  • 35. Ludivine Henrion (Bel), Lotto-Honda, at 11:30
  • 36. Rasa Leleivyte (Ltu), Vaiano Solaristech, at 11:30
  • 37. Heleen Van Vliet (Ned), AA Drink-Leontien.Nl, at 11:30
  • 38. Sjoukje Dufoer (Bel), Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team, at 11:30
  • 39. Lucy Martin (Gbr), Garmin-Cervélo, at 11:30
  • 40. Jennifer Hohl (Sui), SC Mcipollini Giabenini, at 11:30
  • 41. Martina Ruzickova (Cze), S.C. Michela Fanini Record Rox, at 11:30
  • 42. Joelle Numainville (Can), Tibco-To The Top, at 11:30
  • 43. Ashleigh Moolman (RSA), Lotto-Honda, at 11:30
  • 44. Sophie Creux (Fra), France, at 11:30
  • 45. Sylwia Kapusta (Pol), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 11:30
  • 46. Megan Guarnier (USA), Tibco-To The Top, at 11:30
  • 47. Malgorzta Jasinska (Pol), S.C. Michela Fanini Record Rox, at 11:30
  • 48. Eugenie Mermillod (Fra), France, at 11:30
  • 49. Lauren Kitchen (Aus), Australia, at 11:30
  • 50. Chiara Nadalutti (Ita), Kleo, at 11:30
  • 51. Tiffany Cromwell (Aus), Lotto-Honda, at 11:30
  • 52. Chiara Vanni (Ita), Vaiano Solaristech, at 11:30
  • 53. Sara Mustonen (Swe), Team Hitec Products Uck, at 11:30
  • 54. Edwige Pitel (Fra), France, at 11:30
  • 55. Lise Nöstvold (Nor), Team Hitec Products Uck, at 11:30
  • 56. Marie Lindberg (Swe), Abus Nutrixxion, at 11:30
  • 57. Giulia Ronchi (Ita), Top Girls Fassa Bortolo Raxy Line, at 11:30
  • 58. Anna Potokina (Rus), Russia, at 11:30
  • 59. Francesca Tognali (Ita), Kleo, at 11:30
  • 60. Alexandra Carle (Aus), Australia, at 11:30
  • 61. Serena Sheridan (Nzl), Tibco-To The Top, at 11:30
  • 62. Amanda Spratt (Aus), Australia, at 11:30
  • 63. Shara Gillow (Aus), Australia. at 11:30
  • 64. Liesbet De Vocht (Bel), Belgium, at 11:30
  • 65. Alessandra Borchi (Ita), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 11:30
  • 66. Valentina Scandolara (Ita), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 11:30
  • 67. Adrie Visser (Ned), HTC-Columbia, at 11:30
  • 68. Lieselot Decroix (Bel), Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team, at 11:30
  • 69. Marta Bastianelli (Ita), SC MCipollini Giambenini, at 11:30
  • 70. Verónica Leal Balderas (Mex), S.C. Michela Fanini Record Rox, at 11:30
  • 71. Andrea Graus (Aut), Kleo, at 11:30
  • 72. Anikó Révész (Hun), Hungary, at 11:30
  • 73. Monia Baccaille (Ita), SC MCipollini Giambenini, at 11:30
  • 74. Rachel Neylan (Aus), Diadora Pasta Zara, at 11:30
  • 75. Giada Borgato (Ita), Colavita Forno D’Asolo, at 11:30
  • 76. Trixi Worrack (Ger), AA Drink-Leontien.Nl, at 11:40
  • 77. Luisa Tamanini (Ita), Gauss Rdz Ormu-Colnago, at 11:40
  • 78. Carla Ryan (Aus), Garmin-Cervélo, at 11:40
  • 79. Claudia Häusler (Ger), Diadora Pasta Zara, at 11:40
  • 80. Ina Teutenberg (Ger), HTC-Columbia, at 11:40