Become a Member

Get access to more than 30 brands, premium video, exclusive content, events, mapping, and more.

Already have an account? Sign In

Become a Member

Get access to more than 30 brands, premium video, exclusive content, events, mapping, and more.

Already have an account? Sign In

Brands

News

Gateway Cross Cup 2012 results

1. Katherine Compton, Trek Cyclocross Collective, in 43:58 2. Nicole Duke, Raleigh-Clement, in 44:50 3. Ashley James, KCCX-Fuji, in 45:30 4. Rebecca Much, The Service Course-World Bicycle Relief, in 46:23 5. Caroline Mani, Raleigh-Clement, in 46:38 1. Ben Berden, Raleigh-Clement, in 1:00:47 2. Jonathan Page, in 1:00:55 3. Joshua Johnson, Bissell-ABG, in 1:02:27 4. Travis Livermon, Mock Orange Racing, in 1:03:28 5. Bryan Fawley, Dallas Bike Works, in 1:03:33

Don't miss a moment from Paris-Roubaix and Unbound Gravel, to the Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, and everything in between when you join Outside+.

Women’s results

  • 1. Katherine Compton, Trek Cyclocross Collective, in 43:58
  • 2. Nicole Duke, Raleigh-Clement, in 44:50
  • 3. Ashley James, KCCX-Fuji, in 45:30
  • 4. Rebecca Much, The Service Course-World Bicycle Relief, in 46:23
  • 5. Caroline Mani, Raleigh-Clement, in 46:38
  • 6. Marne Smiley, Bob’s Red Mill Racing, in 46:44
  • 7. Corrie Osborne, Team Extreme, in 48:12
  • 8. Carrie Cash, Pedal The Cause, in 49:50
  • 9. Suzanne Johnson, Michelob Ultra-Big Shark, at -1LAP
  • 10. Jennifer Herrell-Rhoades, Trek Cyclocross Collective, at -1LAP
  • DNF Annajean Dallaire, Pappa Johns Racing

Men’s results

  • 1. Ben Berden, Raleigh-Clement, in 1:00:47
  • 2. Jonathan Page, in 1:00:55
  • 3. Joshua Johnson, Bissell-ABG, in 1:02:27
  • 4. Travis Livermon, Mock Orange Racing, in 1:03:28
  • 5. Bryan Fawley, Dallas Bike Works, in 1:03:33
  • 6. Andrew Dillman, Bob’s Red Mill Cyclocross, in 1:03:35
  • 7. Allen Krughoff, Raleigh-Clement, in 1:05:10
  • 8. Jacob Lasley, Team Soundpony, in 1:05:43
  • 9. Joseph Schmalz, Source Endurance, in 1:06:00
  • 10. Daniel Miller, Walt’s Bike Shop-Tallgrass Brew, in 1:06:25
  • 11. Brandon Cross, Cole Sport, in 1:06:26
  • 12. Joshua Johnson, Big Shark Racing, in 1:07:01
  • 13. Andrew Reardon, Bob’s Red Mill Cyclocross, in 1:07:24
  • 14. Luke Haley, Bob’s Red Mill Cyclocross, in 1:08:04
  • 15. Daniel Gerow, Wolverine Racing, at -1LAP
  • 16. Devin Clark, Cannonball-Hub Racing, at -1LAP
  • 17. Drew Edsall, Kenda-Felt, at -1LAP
  • 18. Michael Smith, Cycle City Racing, at -3LAPS
  • 19. Alistair Sponsel, The Pony Shop, at -3LAPS